W niedawnym czasie, Szkołę Podstawową nr 271 odwiedziła st. asp. Marta Haberska z Wydziału Prewencji. Jej celem była konfrontacja z rodzicami uczniów tej szkoły, aby omówić niepokojący problem, jakim jest „HEJT” – nękanie, szykanowanie i obrażanie osób poprzez internet, szczególnie popularne wśród dzieci i młodzieży.

Marta Haberska podczas spotkania wykorzystała swoje profesjonalne doświadczenie i wiedzę na temat hejtu, aby pomóc rodzicom zrozumieć ten problem. Omówiła jak rozpoznawać zarówno osoby hejtujące, jak i te, które padają ofiarami hejtu. Przede wszystkim skupiła się na tym, w jaki sposób można zapobiegać temu zjawisku oraz jako rodzic wspomóc dziecko, które doświadczyło hejtu. Wskazała również na konstruktywne metody wpływania na dzieci, by nie poddawały się negatywnemu zachowaniu.

Samo spotkanie miało formę dyskusji, gdzie rodzice mieli okazję dzielić się swoimi obserwacjami z życia swoich dzieci. Policjantka na bieżąco udzielała porad i wskazówek dotyczących opisywanych sytuacji. Spotkanie było doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i poglądów na temat hejtu, problemu, który niepokojąco często dotyka dzieci i młodzież.

Spotkania tego typu są niezwykle wartościowe, ponieważ pomagają rodzicom lepiej zrozumieć zjawisko hejtu wśród dzieci i skuteczniej reagować na takie sytuacje. Dzięki nim, rodzice zdobywają potrzebne umiejętności, które pozwolą im wspierać swoje dzieci w konfrontacji z negatywnymi doświadczeniami oraz uczyć je, jak obronić się przed hejtem.

Planowane są kolejne spotkania edukacyjne mające na celu dalsze informowanie rodziców o problemie hejtu wśród dzieci. Tego typu inicjatywy pomagają dzieciom i młodzieży lepiej radzić sobie z trudnościami, konfliktami, a także szanować innych i wymagać szacunku dla siebie. To istotne działania na rzecz budowania bezpiecznego i przyjaznego środowiska dla każdego młodego człowieka.